עשרת הדברות לראיון מוצלח

ברכות, עברת את השלב הראשון וזומנת לראיון עבודה אצל המעסיק. נמצא שהרבה מאוד מהמועמדים שמתאימים לתפקיד הן מבחינה טכנית והן מבחינה אישיותית, נפסלים על ידי החברות המגייסות עובדים. אנו מביאים לך כאן רשימת פעולות מוצלחות . יישום הפעולות המוצלחות יעלה לאין ערוך את סיכוייך להתקבל לעבודה.


פעולות מוצלחות:

  1. ההחלטה הנחושה שלך להתקבל: להחלטה שלך יש חשיבות עליונה והיא נמצאת מעל כל הפרטים הטכניים שקשורים למשרה ולך. המראיין יכול לראות בגישתך עד כמה אתה מעוניין בתפקיד וחשוב מאוד שלפני שתגיע לראיון תראה שאתה באמת מעוניין בו. ממש רוצה בו. במידה ויש לך כל מני היסוסים או אי ודאויות לגבי ההחלטה שלך להתקבל, התקשר לרכזת ההשמה והיא תעזור לך להתגבר על כך.
  2. לשים את עניין הרצון לעשות את התפקיד בחשיבותו, מעל לעניין השכר: נמצא כי מועמדים שראו את עניין השכר כדבר הכי חשוב בעבודתם, אפילו מעל הרצון לאתגר והעניין שיש בעבודה, לא התקבלו. נקודה שהיא מאוד חשובה למעסיקים היא לראות את העניין שמגלה המועמד בביצוע העבודה.
  3. להגיע לראיון כאשר תשומת הלב שלך נמצאת אך ורק על המטרה להתקבל לעבודה. נמצא כי מועמדים שהגיעו עם תשומת לב מפוזרת או תקועה על עניינים כמו מריבה עם משהו, תשומת לב שתקועה על בעיה מסוימת, לא התקבלו לעבודה. ברגע שאתה מרגיש מוטרד ממשהו, התקשר לרכזת והיא תעזור לך.
  4. היה מתעניין , אל תהיה מעניין : דוגמאות למה שלא צריך לקרות: אדם מגיע לראיון וכל תשומת ליבו היא: האם אני מדבר לעניין? אני יושב נכון על הכיסא? מה הם חושבים עלי? ברגע שאתה מרגיש שזה קורה לך, הטריק כאן הוא להוציא את תשומת לבך החוצה ולהיות עם המראיין בחזרה.
  5. בראיון עצמו היה ענייני וערני. ענה על שאלות ממוקדות. שאלות כמו: "מה תרצה להיות כשתהיה גדול?" או "ספר לי על עצמך" יכולות לפזר את תשומת הלב שלך מהמטרה להתקבל לעבודה, משום שהן אינן ענייניות ומפזרות את המחשבה לכיוונים שונים. ענה עליהם בקצרה באופן כזה שהמראיין לבסוף יבין שאתה מתאים למשרה והחזר את השיחה לעניין המרכזי.
  6. כאשר אתה נשאל שאלה שאינה ספציפית ואתה לא בדיוק מבין אותה, אל תענה עליה ובקש מהמראיין לדעת בדיוק הוא רוצה לדעת?
  7. הגעה לראיון לפני זמן הראיון כ-15 דקות. אל תאחר בשום אופן!
  8. הגעה לראיון לאחר שינה טובה (בלילה שלפני) וארוחה מלאה. המטרה שתהיה ערני ותשומת הלב תהיה רק על הראיון.
  9. לפני הראיון, עבור שוב על דרישות המשרה הכתובות, והתכונן עליהם לפני הראיון.
  10. אמור רק את האמת.

בהצלחה!